• Košík je prázdny

  ×
  Čistota pol života vašej obuvi

  Čistota pol života vašej obuvi

  Zdieľať článok:

  Vedeli ste, že tou správnou starostlivosťou o Vaše kožené topánky docielite ich dlhšiu životnosť? Celkom príjemný bonus ku čistote, ktorá zaručí, že budú vyzerať stále ako nové, no nie? :) Prírodná koža, alebo teda ''useň'', je ten správny materiál práve na topánky, ktoré nájdete v našej ponuke. Tento materiál má svoje opodstatnenie, nakoľko pri pracovnej a bezpečnostnej obuvi je potrebné, aby bola obuv pohodlná a odolná. Preto sme tomu prispôsobili výber a použitie materiálov.

   

  Základná údržba Vašej pracovnej alebo bezpečnostnej obuvi by mala byť vykonaná po každom pracovnom dni, prípadne po túre alebo dlhej chôdzi. Priblížme si bližšie proces, ktorým by mali topánky prejsť:

  • Vybratie vkladacích stielok, nakoľko nasávajú vlhkosť keď sa chodidlo potí a následné vysušenie. Vďaka tomuto kroku sa tiež vyvetrá vnútro topánky.
  • Kontrola čistoty vnútorného priestoru, odstránenie kamienkov a drobných nečistôt, ktoré by mohli pri chôdzi tlačiť, poprípade poškodiť a znefunkčniť podšívky a ďalšie vrstvy, hlavne ak je v obuvi podšívka GORE-TEX.
  • Očistenie hrubej špiny zo zvršku obuvi.

  Tip na odkladanie- obuv nikdy nedávame ku zdrojom tepla.

  Kým textilné alebo syntetické materiály potrebujú iba povrchovo očistiť, prípadne obnoviť hydrofóbnu úpravu, useň obsahuje kolagénové vlákna, ktoré jej dávajú flexibilitu a pevnosť zároveň. Nevyhnutné vlastnosti pre trekovú, vojenskú, požiarnicku aj pilčícku obuv. Preto usňovej obuvi treba z času na čas venovať pár minút naviac. Obuv sa odvďačí ešte dlhšou životnosťou.

  Správne ošetrenie obuvi spočíva v prvom rade v očistení a použití prípravku/prípravkov na ošetrenie. Na úvod sa odporúča vybrať šnúrky a stielku a následne vyčistiť vnútorný priestor. Stielka sa môže vyprať v práčke na 30°C bez aviváže. Do suchého vnútra obuvi je potrebné nastriekať prípravok ODOX, ktorý eliminuje pachy a baktérie.

  Vlhkou handričkou alebo jemnou kefkou sa dá výborne očistiť obuv zvonka. Môžete napríklad použiť starú zubnú kefku. Ak bola na očistenie použitá aj voda, po očistení obuv nechájte dôkladne vyschnúť. Ak máte prípravkov viac, aplikujte ich systémom “redšia konzistencia ide ako prvá”. Toto pravidlo zabezpečí, že sa každý prípravok vstrebe tak, ako má.

  Ak používate prípravky z našej ponuky, najprv aplikujeme IMPREG ktorý obnovuje hydrofóbne vlastnosti topánky. Ten sa hodí na useň ale aj na textil rôzneho druhu. Áno, aj na oblečenie, máte teda doma univerzálny prostriedok. Po nanesení nechajte dôkladne vyschnúť.

  Následne sa môže aplikovať WAXER. Tieto prípravky značky WAXER sú transparentné a preto sú vhodné aj na farebné usne.

  Na videu ošetrujeme prípravkom WAXER olivovú nubukovú useň.

   

  • Aplikátorom nanesieme jemnú vrstvu prípravku.
  • Následne WAXER zotrieme z obuvi čistou mäkkou handričkou.
  • Na záver môžeme prejsť obuv jemnou kefkou.
  • Navlečieme šnúrky a vložíme stielky.

  Prajeme veľa šťastných krokov!

   

  "Zistite viac o našej ponuke obuvi šitej priamo Vám na mieru."

  Vyrobené s na Slovensku

  Tieto internetové stránky používajú k poskytovaniu služieb, personalizácií reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním týchto internetových stránok s tým vyjadrujete svoj súhlas. Ďalšie informácie