• Košík je prázdny

  ×

  Príbeh značky BOSP

  1957

  Závody 29. Augusta

  História obuvníctva v meste Bardejov siaha do roku 1957, kedy boli založené Závody 29. Augusta. Podnik po svojom rozmachu fungoval ako JAS, š.p. a tým sa Bardejov stal jedným z centier obuvníckej výroby v strednej Európe. Pri vojenskej obuvi sa vyrábala aj športová či vychádzková obuv, s rôznymi spôsobmi výroby. Takto história vyškolila množstvo zručných majstrov.

  1989

  Zmena režimu

  Zmena režimu na území Slovenska od roku 1989 spôsobila otras v odberateľských kanáloch, a zub času sa podpísal aj na zariadení a technológiách, ktoré aj napriek miliónom vyrobených párov počas desiatok rokov neboli inovované. Úpadok vyústil do prepúšťania, kde počas niekoľkých rokov sa v Bardejovskom závode znížil počet zamestnancov zo 4500 na približne 2000.

  1996

  JAS-ŠPECIÁL s.r.o.

  V roku 1996 sa Ing. Miroslav Matys rozhodol založiť vlastnú firmu JAS-ŠPECIÁL s.r.o., ktorá mala 8 zamestnancov a fungovali ako obchodná spoločnosť. Predaj obuvi vyrobenej v závode, ktorý si po výkyvoch vysoko vážil každý jeden vyrobený pár obuvi, sa pomaly rozbiehal hlavne v radoch vojska a policajných útvarov. Kvalita bola vysoko cenená a nálepka “vyrobené na Slovensku” pridávala morálnu hodnotu koženej obuvi.

  1998

  OBUV-ŠPECIÁL, spol. s r.o.

  Dielne, ktoré zostali závislé len na odbyte tejto firmy, sa stali jej súčasťou spolu s vývojovým pracoviskom. Takto sa firma v roku 1998 transformovala do pozície výrobno-obchodnej firmy a funguje ako OBUV-ŠPECIÁL, spol. s r.o.

  1999

  Získanie certifikátov

  Hneď v roku 1999 získala certifikát manažérstva kvality ISO 9001 a manažérstva nakladania s odpadmi ISO 14001.

  Dobrým menom, ktoré bolo a je výsledkom tvrdej práce, sa firme podarilo získať kľúčových zákazníkov pre ktorých vyvíjala a vyrábala špeciálnu obuv, či už vojenskú, policajnú, pracovnú alebo spoločenskú. Zvýšeným dopytom po kapacite sa počet zamestnancov postupne zvyšoval.

  2001

  Vývoj nových, moderných modelov

  V roku 2001 začala vyrábať obuv s polopriepustnými membránami, čo výrazným spôsobom pomohlo zvýšiť užívateľský komfort vyrábanej obuvi a posunulo vpred vývoj nových, na túto dobu moderných modelov.

  2004

  Prvý model hasičskej obuvi

  Míľnik vo vývoji predstavuje rok 2004, kedy sa predstavil prvý model hasičskej obuvi, čo začalo tvoriť dôležitú kategóriu v odbytovom smere.

  2007

  Zavedenie manažérstva kvality

  Výroba špecializovanej obuvi pre uniformované zložky bol na vysokej úrovni a priniesla v roku 2007 zavedenie manažérstva kvality podľa SOŠ AQUAP 2130:2005 úradom pre obrannú štandardizáciu, kodifikáciu a štátne overovanie kvality.

  2008

  Licenčná zmluva s GORE-TEX®

  2008 bol dôležitý rok, priniesol podpísanie licenčnej zmluvy s firmou W.L.GORE & Associates GmbH na výrobu obuvi s membránou GORE-TEX®. Doterajší sortiment vychádzkovej, pracovnej, špeciálnej a bezpečnostnej obuvi sa takto mohol doplniť o obuv vybavenú celosvetovo uznávanou polopriepustnou membránou GORE -TEX®.

  2012

  BOSP - Bardejovská Obuv SPecial

  Dlhoročné skúsenosti firmy OBUV-ŠPECIÁL, spol. s r.o. na európskom trhu vyústili do potreby sa prezentovať a byť na trhu v povedomí pod svojou značkou. V roku 2012 bol moment kedy bola prvý krát zverejnená značka “BOSP” čo je skratka odvodená od “Bardejovská Obuv SPeciál”.

  2014

  Registrácia na patentovom úrade

  Tvorba nových modelov a testovanie v zložkách na Slovensku vznikajú moderné kolekcie pre použitie v naozaj náročných podmienkach. Značka BOSP bola registrovaná na patentovom úrade. Spolu s tým rozbieha svoj predaj nie len účasťou na tendroch, ale stáva sa dostupnou pre komerčný trh.

  2015

  Inovácie materiálov

  Zákazníkom ponúkame kombináciu materiálov vyrobených v Európe, ktoré sú pod ostrou kontrolou - na jednej strane v certifikovaných laboratóriách, na strane druhej pod rukami skúsených majstrov v našom výrobnom závode. Starostlivo vyberané kusy prírodnej usne tvoria podstatnú časť celkového výzoru obuvi. Výber a kombinácie nespočetného množstva textilných materiálov, výstuh výplní a iných častí obuvi je dôležitý pre vlastnosti obuvi. Vo finále vzniká obuv, ktorá je pohodlná pre chodidlo, a tým prispeje k celkovému komfortu človeka.

  2016

  Nový model Logger trek

  Chceme byť bližšie k zákazníkom a tak sa venujeme vylepšovaniu trekových modelov a prinášame nové farebné variácie modelov v trekovej kolekcii. Nesmieme zabudnúť na rozšírenie kolekcie obuvi pre pilčíkov - nová moderná obuv s ochranou proti prerezaniu motorovou pílou, to je Logger Trek.

  2017

  Husky Evo Pro

  Ukončili sme vývoj našej vlajkovej lode v trekovej kolekcii - model Husky Evo Pro a prinášame na trh našu vlastnú obuv určenú pre vysokohorskú turistiku so svetovými riešeniami - maximálna tuhosť pri minimálnej váhe vďaka stielke z karbónových vlákien, najnovšia podšívka GORE-TEX so zateplením s dutými vláknami alebo podošvy VIBRAM s integrovanou prípravou na automatické mačky.

  2018

  Nová identita značky BOSP

  Naše logo prešlo modernizáciou a predstavuje 4 segmenty našej spoločnosti.

  2019

  Grifit

  Predstavujeme veľmi univerzálnu poltopánku Grifit pre aktivnych aj menej aktivnych ľudí, v nezvyčajnej pestrej kombinácií farieb.

  2020

  Rok bohatý na novinky

  Začiatkom roka 2020 prišiel do predaja nový pracovný trekový model Ural Pro, ktorý sa ukázal ako najobľúbenejší model svojej kategórie.

   

  Zavŕšili sme dvojročný vývoj nového konceptu hasičskej obuvi. Profesionáli tak majú možnosť zaobstarať si veľmi pohodlný Winner Hi a Winner Mid s Gore-Tex podšívkou. Pre dobrovoľných hasičov sme priniesli model Waid.

   

  Z kolekcie taktickej obuvi sme v roku 2020 zahájili výrobu najinovatívnejšej obuvi pre poriadkové zložky s elastickou podšívkou, ktorá bola vôbec prvýkrát použitá v tejto kategórii obuvi - rodina modelov Taras.

   

  Svetu sme predstavili aj ľahšiu trekovú obuv, vhodnú hlavne na profesionálnu záťaž - model Karpat Pro.

   

  Kontakt

  OBUV-ŠPECIÁL, spol. s r.o.
  Duklianska 1379/19
  085 01 Bardejov
  Slovakia

  Sme Vám k dispozícií telefonicky a na maily - Pondelok až Piatok (okrem sviatkov) od 08:00 do 16:00
  +421 905 60 60 90

  Email info@bosp.sk

  Kamenná predajňa

  OBUV-ŠPECIÁL, spol. s r.o.
  Duklianska 1379/19
  085 01 Bardejov
  Slovakia

  Pondelok až Piatok (okrem sviatkov) od 09:00 do 12:00 hod. a od 13:00 do 16:00 hod.
  +421 905 60 60 90

  Vyrobené s na Slovensku

  Tieto internetové stránky používajú k poskytovaniu služieb, personalizácií reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním týchto internetových stránok s tým vyjadrujete svoj súhlas. Ďalšie informácie