• Košík je prázdny

  ×

  GORE-TEX® Products

  Tradícia

  Desaťročia poskytujú topánky GORE-TEX® vysoký vnútorný komfort pri akomkoľvek počasí a v akýchkoľvek podmienkach. Hlavnými faktormi, ktoré ovplyvňujú tento komfort sú priedušnosť a nepremokavosť.

   

  Tieto vlastnosti zabezpečuje unikátna GORE-TEX® membrána. Mikroskopické póry v membráne sú nepriepustné pre dážď a vlhkosť z vonku, ale ostávajú otvorené pre unik potu a nadbytočného tepla.

  Vaše nohy tak ostávajú vždy suché a v komfortnom prostredí.

   

   

   

   

   

  Výhody

  GORE-TEX® membrána obsahuje až 1.4 miliardy mikropórov na 1 cm2. Takýmto množstvom sa zabezpečuje nadštandardná jednosmerná priepustnosť.

   

   

   


  Kvalita

  Vďaka nekompromisnému systému kontroly kvality od laminátu, cez prototyp až po finálny produkt sa na vysokú kvalitu produktov GORE-TEX® Footwear môžete spoľahnúť.

   

  Všetky časti obuvi (usne, textílie, šnúrky, peny…) a celá konštrukcia topánky sú zamerané na maximálny výkon pri ich používaní a sú podrobené nekompromisnému testovaniu kontroly kvality vo všetkých fázach vývoja produktu a jeho výroby.

   

   

  Testovanie nepremokavosti

  Obuv s podšívkou GORE-TEX® musí vydržať viac ako 300 000 flex-cyklov (ekvivalent 300 km chôdze) pri ponorení po členky do vody po dobu 80 hodín, pričom rýchlosť šľapania je približne jeden ohyb topánky za sekundu. Do ich vnútra sa pritom nesmie dostať ani jediná kvapka vody.

   

   

  Norma EN ISO 20344 pritom vyžaduje test len 1000 cyklov (80 minút) a povoľuje vniknúť do vnútra 3 cm3 vody.

   

   

  Testovanie priedušnosti

  Priedušnosť obuvi je dôležitá pre udržiavanie vhodných podmienok pre nohy.

  Oproti norme EN ISO 20345/47 dosahujú použité GORE-TEX® materiály hodnotu priedušnosti až šesťkrát vyššiu.

   

   

  Testovanie odolnosti

  Podšívkové a zvrškové materiály GORE-TEX® musia vydržať až 4-krát viac oderov ako špecifikuje príslušná norma EN ISO.

   

  Všetky komponenty musia pred použitím prejsť testami, ktoré okrem iného tiež otestujú absorpčné schopnosti a schopnosť prepúšťať vodné pary.

   

  Test kvality materiálov

  Na výrobu obuvi sa smie použiť len taká laminácia, ktorá dokáže neprepustiť vodu pod tlakom 1 bar aspoň 5 minút. 

  Použiť sa tiež môžu len také komponenty, ktorých schopnosť prepúšťať paru je minimálne na úrovni 5mg/cm2/hod. Táto nami dosahovaná minimálna hodnota je 6 krát vyššia, ako od nás vyžadujú normy.

   

   

  Komfort za každých podmienok

  Test komfortu meria obojstrannú priepustnosť topánky. Test prebieha simuláciou spotenej nohy vo vnútri topánky pri konkrétnych teplotách. Finálny stupeň komfortu sa vypočítava na základe stupňa vyparovania a absorpcie vodných pár.

   

  Test miest s priesakom vody

  2% dennej produkcie (alebo min. 3 páry každú hodinu) sú náhodne testované na možné priesaky naplnením topánky vodou a vložením do centrifúgy, kde sa točia rýchlosťou 240 otáčok za minútu až pol hodiny. Voda sa nesmie dostať von. Takto sa testujú chyby v konštrukcii topánky. Prototypy sa testujú až hodinu

  Vyrobené s na Slovensku

  Tieto internetové stránky používajú k poskytovaniu služieb, personalizácií reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním týchto internetových stránok s tým vyjadrujete svoj súhlas. Ďalšie informácie