• Košík je prázdny

  ×
  TOP 5 vecí, ktoré si vezmite na túru

  TOP 5 vecí, ktoré si vezmite na túru

  Zdieľať článok:

  Kompletná turistická výbava je základom každého turistu. Ponúkame vám 5 TOP vecí, ktoré vám uľahčia pobyt v prírode.  

  Naozaj potrebujem navigáciu

  Samozrejme, že áno. Bez navigácie sa jednoducho môžete stratiť a dostať sa do nežiadúcej situácie.

  V dnešnom modernom svete nám technológie uľahčujú každodenný život. Inak to nie je ani počas dní, ktoré si chceme užiť v prírode. Výhodou navigácie v smartphone je jednoduchosť pri jej používaní, a tiež existuje mnoho aplikácií, ktoré vám poskytujú tieto služby zadarmo. 

  Ak ešte stále neveríte moderným zariadeniam a uprednostňujete tradičnejšie formy navigácie, zbaľte si so sebou mapu alebo kompas. Je pravda, že technológia ešte stále zlyháva a aj bude. Takže či už veríte technológií alebo nie, odporúčame vám zbaliť si niektorú z týchto pomôcok, aj keby mala ostať celý čas v batohu, je lepšie ju mať a nepotrebovať, ako nemať a potrebovať.

   

  Ponožky do zálohy

   

  Počasie ako aj príroda sú nevyspytateľné faktory, ktoré ovplyvňujú turistiku. Na záložné ponožky by ste naozaj nemali zabúdať. Je to najmä kvôli tomu, že chodidlá sú najviac využívanou časťou tela. Počas teplejších období v roku, sa nám chodidlá môžu prepotiť. V takomto období si so sebou pribaľte letné trekové ponožky. Chodidlá sú dôležitou časťou tela, preto sa o nich musíme starať, ak nechceme zažívať zbytočné ťažkosti. 

   

  Dostatok tekutín a jedla 

   

  Ak sa chystáte na turistiku, určite si do vášho vaku pribaľte dostatok tekutín a jedla. Nezabúdajte, že počas výletu sa netreba prejedať. Zvoľte si také jedlo, ktoré vám dodá čo najviac energie. Tú určite budete potrebovať. Pri prejedaní sa, nemusíte dosahovať také výkony, aké očakávate. My odporúčame zabaliť si ovocie, zeleninu, orechy, energetické tyčinky alebo sušené mäso. Všetko jedlo, ktoré si pribalíte, sa pokúste zbaliť si do ľahkých vrecúšok. Čím menej záťaže pre váš chrbát, tým viac energie. 

   

  Tekutiny sú veľmi dôležité a predsa tak podceňované. Koľko tekutín by ste mali vypiť je ovplyvňované mnohými faktormi. Odporúčaným množstvom je niečo okolo pol litra vody za hodinu vašej aktivity. V zimnom období nezabúdajte na čaj, ten vás príjemne zahreje. Ak ste na výlete s vašou partiou a chcete sa zahriať aj inou tekutinou ako je čaj, pribaľte si malú ploskačku vašej obľúbenej tekutiny. No nezabúdajte, že ste v prírode, ktorá tak ako krásy ponúka aj rôzne nástrahy. 

  Treková obuv

  Výber správnej obuvi na turistiku je najdôležitejším faktorom nepokazenej turistiky. Vaša obuv musí súladiť s tým ako a kde chodíte. Či už plánujete výlet v letnom alebo zimnom období, vyberte si nepremokavú obuv. Keď ste si istý, že máte so sebou kvalitnú obuv, môžete vyraziť bez najmenších obáv.

   

  Nezmoknite na cestách

   

  Ak sa vyberiete na výlet do prírody, určite si predtým zistite predpoveď počasia. Aj keď vám počasie praje, odporúčame vám pribaliť si nepremokavé oblečenie. Okrem oblečenia odporúčame aj nepremokavý obal na batoh, ktorý zaistí, že vaše osobné veci ostanú suché. Ak si nie ste istý nepremokavosťou vášho oblečenia a obuvi, využite impregnačný sprej, ktorý efektívne odpudzuje vodu, ale nezabraňuje prenikaniu vzduchu.

   

  TOP bonus

   

  Spoznávajte krásy, ktoré nám ponúka naša príroda. No nezabúdajte, že nie len príroda sa musí starať o nás, ale aj my sa musíme starať o prírodu. Preto vám odporúčame zobrať si so sebou vrecko na odpad, ktorý vyprodukujete. Ak vidíte na zemi niečo, čo  by tam rozhodne nemalo byť, neváhajte a zoberte to so sebou.

  Vyrobené s na Slovensku

  Tieto internetové stránky používajú k poskytovaniu služieb, personalizácií reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním týchto internetových stránok s tým vyjadrujete svoj súhlas. Ďalšie informácie