• Košík je prázdny

  Hlava v oblakoch a nohy v suchu

  Zdieľať článok:

  13.7.2017, 13:16 WAME Admin

  Čo tak osláviť otvorenie turistickej sezóny vo Vysokých Tatrách? 15. jún je veľkým sviatkom snáď pre všetkých nadšencov turistiky na Slovensku. Nespočetné množstvo chodníkov bude znovu sprístupnených ako výzva odvážnym nohám, ktoré sú pripravené prekonávať limity. Či zahorí vaše odhodlanie pre nekonečnú Tatranskú magistrálu, alebo si odbočíte zdolať Kriváň, Rysy, či niektorý z menej preplnených chodníkov Belianskych Tatier, vždy treba mať na pamäti niekoľko dôležitých pravidiel. Po každej náročnejšej etape je dobrým nápadom krátka prestávka na regeneráciu a doplnenie energie. Je tomu tak najmä preto, že celú túžbu po výškach si s vami odnesú predovšetkým vaše nohy.

  Jedna vec je síce fyzická kondícia, s ktorou treba opatrne narábať, no v určitých situáciách nám nedokážu pomôcť ani oceľové lýtka. Vtedy sa ukáže, či ste dostatočne mysleli na svoje nohy, a teda seba samého. Aj z toho najvyššieho štítu sa treba čo možno najkomfortnejšie vrátiť zase naspäť. Okrem starých známych daní a smrti je jednou z istôt aj to, že v poctivo navrhnutých a precízne zhotovených topánkach vám to pôjde o poznanie  jednoduchšie. Pri najbližšej túre si preto vyskúšajte našu overenú klasiku, model Rege z kolekcie TREK & FOREST, ktorá už doviedla do vytúženého cieľa množstvo vysokohorských nadšencov.

  Fotografia modelu Rege

  Dobré trekové topánky vás jednoducho musia dokázať sprevádzať hoci aj stovky kilometrov. Práve kvôli tomu by sa mali vedieť prispôsobiť vašim nohám a to dokážu zabezpečiť jedine najkvalitnejšie materiály. Noha si dokáže oddýchnuť vtedy, ak nezmokne a je jedno, či to spôsobí dážď zvonku alebo pot z druhej strany..

  Ak vonkajšia úprava, tak jedine kvalitná useň, ktorá si dokáže aj v extrémnych situáciách udržať svoju mäkkosť a vďaka hydrofóbnej úprave sa samotná topánka postará o odvedenie potu. Spolu s unikátnou membránou GORE-TEX® vytvárajú komplex mikropórov tisícky krát menších ako kvapka vody, no zato viac ako 700 krát väčších ako molekula pary. Neuveriteľný stred priepustnosti, ktorý neprekvapí žiadna voda.

  Keď sú nohy v suchu, nič nám nebráni vyraziť. Súčasne s tým, ako sa pomaly pod nami stráca pásmo kosodreviny a postupne sa zvyšuje stúpanie, je ďalšou zárukou komfortu podošva VIBRAM®, od ktorej sa vôbec odvíja kvalita výroby topánok. Turistické topánky BOSP Rege sú navyše vybavené špeciálnou PU medzipodošvou, vďaka ktorej vám ani pri naozaj nízkych teplotách neodmrznú nohy. Nevyhnutnou samozrejmosťou je tiež ochranná oceľová špička proti okopu a nevyrátaným krokom, ktorej nie jeden poďakoval za záchranu prstov na nohách.

  Kombináciou ducha bájneho Olympu a kvalitných topánok na nohách získate spolu s čoraz lepšou kondičkou ako bonus aj impozantné scenérie a nespútané prírodné živly. A to všetko vďaka rovnováhe, ktorú sme docielili vyhotovením dnes už osvedčeného modelu topánok BOSP Rege. Tá rovnováha spočíva jednoducho v tom, že dokážete mať zároveň hlavu v oblakoch a nohy v suchu.

  Ďalšie články

  • S láskou k Slovensku - s topánkami na cestách-bez obrázka

   S láskou k Slovensku - s topánkami na cestách

   Zaujímavé tipy na turistické výlety po Slovensku s trekingovou obuvou od tradičného Slovenského výrobcu obuvi z Bardejova | bosp.sk

  • Ako sa správne starať o topánky-bez obrázka

   Ako sa správne starať o topánky

   Tipy a triky ako sa správne starať o pracovnú a trekingovú obuv, vyrobenú na Slovensku priamo z Bardejova | bosp.sk

  • Skúsenosti skúseného I.

   Skúsenosti skúseného I.

   "Keď chránime slušných ľudí, je dôležité aby topánky boli pomocníkom a nie módnym doplnkom"

  • Aj topánky môžu dopomôcť k záchrane života

   Aj topánky môžu dopomôcť k záchrane života

   „Najčastejšou obavou, prečo ľudia neposkytujú prvú pomoc, je obava z toho, že by mohli ublížiť, ale keď je niekto v bezvedomí a nedýcha, tak je mŕtvy. A žiadnou prvou pomocou mu už ublížiť nemôžem. Môžem mu len pomôcť.“ (Doc. MUDr. Viliam Dobiáš, PhD)

  • Kým sa začne výroba

   Kým sa začne výroba

   Pred prípravou na výrobu musíme mať jasno v tom, pre koho je obuv určená a aké vlastnosti jej chceme dať. Kam bude smerovať výroba našej obuvi a čo daná obuv má priniesť závisí hlavne od našich zákazníkov.

  Vyrobené s na Slovensku

  Tieto internetové stránky používajú k poskytovaniu služieb, personalizácií reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním týchto internetových stránok s tým vyjadrujete svoj súhlas. Ďalšie informácie