• Košík je prázdny

  ×
  Oslávte Medzinárodný deň stromov s topánkami od BOSP

  Oslávte Medzinárodný deň stromov s topánkami od BOSP

  Zdieľať článok:

  Oslávte Medzinárodný deň stromov s topánkami od BOSP

  Deň stromov sa každoročne oslavuje 20. októbra už od roku 1872, kedy s touto myšlienkou prišiel novinár J. Sterling Morton.

  Prírodovedné okienko...

  Strom je drevina, ktorá má trváce drevnaté stonky. Stromy sa rozkonárujú až v určitej výške nad zemou. Sú to suchozemské rastliny, ich výživa prebieha vďaka fotosyntéze. Listy stromov majú obmedzenú veľkosť, na rozdiel od koreňov a stoniek, čo znamená, že stromy môžu rásť do nekonečna.

  Strom – dar zeme

  Stromy sú dôležitou súčasťou nášho života. Ak povieme, že bez stromov by sme neprežili, tak nepreháňame. 

  Listy stromov obsahujú látku, ktorá dodáva planéte kyslík. Filtrujú vzduch a tým zabezpečujú čistý vzduch, ktorý je základným prvkom zdravia. 

  Stromy sú potrebné aj v mestských a vidieckych zástavbách, pretože neutralizujú škodlivé mikróby. Počas letných horúcich dní ochladzujú vzduch a neutralizujú prach.

  Niektoré stromy pestujeme vďaka ich plodom, iné zase slúžia na okrasu záhradiek a parkoch. Drevo využívame aj v stavebníctve a architektúre. 

  Okrem estetickej a hospodárskej hodnoty, majú stromy aj psychologickú hodnotu. Ak nemáte dostatok energie, skúste zájsť do lesa. Pobyt v prírode pôsobí blahodarne na zdravie aj psychiku.  

  Chráňme si ich 

  Na Slovensku vyrúbu približne 9 miliónov stromov ročne. Ťažbe dreva zabránime ťažko, no stromom dokážeme pomôcť všetci.

  Ako dokážete pomôcť aj vy?

  Recyklujte papier. Všetky staré dokumenty či zošity sa ešte použiť dajú. Stromom pomôžete aj kúpou produktov, vyrobených z recyklovaného papiera.

  Zasaďte si svoj strom. 

  Adoptujte si svoj vlastný strom a zabráňte jeho vyrúbu.

  Navštevujte lesy, objímajte stromy a prijmite energiu, ktorú stromy ponúkajú. Prechádzku či turistiku v lese si najviac vychutnáte s kvalitnou a dlhotrvácnou obuvou od bosp, ktorá ochráni vaše chodidlá za každého počasia a akýchkoľvek podmienok.

  Vyrobené s na Slovensku

  Tieto internetové stránky používajú k poskytovaniu služieb, personalizácií reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním týchto internetových stránok s tým vyjadrujete svoj súhlas. Ďalšie informácie