×
Na správnej veľkosti záleží

Na správnej veľkosti záleží

Zdieľať článok:

Bez obuvi ani na krok. Alebo ešte lepšie - bez správnej obuvi ani na krok. Nesprávny výber obuvi totiž môže veľmi rýchlo a jednoducho znemožniť sústredenie sa na každodenné činnosti a cítiť pri tom istotu, pohodlie a oporu pri chôdzi a práci.

Najväčším problémom býva nesprávny výber veľkosti topánky. A práve týmto článkom by sme Vám chceli priblížiť cestu ku správnemu výberu veľkosti obuvi.

Súčasný trend nakupovania cez internet je neodvratný fakt modernej doby. Skutočné uľahčenie nákupu oblečenia a obuvi cez internet spočíva v znalosti toho, čo hľadáme a potrebujeme. Tiež je dôležité poznať svoje základné miery a účel. Obuv je jedna obrovská kategória, a preto, či už je naším záujmom obuv treková, obuv pracovná, alebo obuv bezpečnostná pre naše zamestnanie, prvým krokom pre úspešný nákup  je poznať dĺžku svojho chodidla.

Chodidlo človeka nesie celú váhu tela. Ak sme celý deň na nohách, chodidlo je prekrvené a naberá na svojom objeme a hlavne dĺžke. Kým objem vieme regulovať utiahnutím šnúrok, dĺžku neovplyvníme. Preto odporúčame chodidlo merať v poobedňajších hodinách, nie ráno. Meranie odporúčame urobiť nasledovne:

  • Čistý papier položíme ku kolmej stene.
  • Postavíme sa na papier tak, aby sa päta tiež opierala o stenu.
  • Perom obkreslíme špičku chodidla. Pozor, pero musí byť kolmo na papier.
  • Zmeriame najdlhšiu dĺžku chodidla. To znamená, od okraja papiera kde bola päta, po špičku.
  • Hodnotu v milimetroch prirovnáme v tabuľke ku najbližšiemu veľkostnému číslu.

Takto vybranú veľkosť v tabuľke na našej stránke nieje potrebné nijako upravovať, pridávať milimetre, zvyšovať výber o číslo naviac, a podobne. Samozrejme, to všetko za predpokladu, že chodidlo nieje poškodené alebo deformované. Naša obuv má vnútorný priestor širší oproti iným značkám (hlavne oproti talianskym trekovým značkám), preto prípadné mierne ploché chodidlo alebo mierne vybočenie prstového kĺbu nemusí byť problém.

Prajeme veľa šťastných krokov!

Kontakt

OBUV-ŠPECIÁL, spol. s r.o.
Duklianska 1379/19
085 01 Bardejov
Slovakia

Sme Vám k dispozícií telefonicky a na maily - Pondelok až Piatok (okrem sviatkov) od 08:00 do 16:00
+421 905 60 60 90

Email info@bosp.sk

Kamenná predajňa

OBUV-ŠPECIÁL, spol. s r.o.
Duklianska 1379/19
085 01 Bardejov
Slovakia

Otváracie hodiny PO - PIA 09:00 - 12:00 hod a 13:00 - 16:00 hod.
+421 905 60 60 90

Vyrobené s na Slovensku