• Košík je prázdny

  ×
  Kým sa začne výroba II.

  Kým sa začne výroba II.

  Zdieľať článok:

  Kým sa začne výroba II.

  Pred spustením modelu do výroby je nutné vyrobiť prípravky. Je to značná investícia, ktorá sa vracia postupne niekoľko rokov, tak ako aj celý vývoj.

  Ešte pred výrobou

  Predtým, ako sa vôbec začne výroba, je potrebné nasekať dielce. Tie sa neskôr zošívajú a tvoria celkový výzor a dizajn obuvi. Dielce sa sekajú so sekacími nožami, ktoré sa vyrábajú z ocele. Ohýbajú sa presne podľa šablón, vyztužujú aby vydržali tlaky pri sekaní a nakoniec sa farbia. Taký nôž musí vydržať tisíce sekov pod tlakom aj 80 ton na centimeter štvorcový. 

   

  S nožmi sa sekajú usne, vrchové textily, medzipodšívky a bandáže. Všetky vymenované časti sa neskôr na šijacej dielni zošívajú, zlepujú a zvárajú dokopy. 

  Bežný model s podšívkou Gore-Tex, vo všetkých veľkostiach, má spolu 250 až 300 kusov nožov. Prepracovaný model Winner Mid má približne 450 kusov nožov. 

  O krok bližšie k vášmu vysnívanému modelu 

  Sme na začiatku výrobného procesu. Na opačnom konci je potrebné obuv dostať z vysekaných plochých materiálov v 2D, cez ich ušitie až k finálnemu 3D tvaru, a to za pomoci obuvníckych kopýt.


  Je to akási forma, ktorá určuje tvar obuvi a vnútorný priestor. Na nové modely je možné použiť už existujúce kopyto, a tak nová obuv sedí na chodidle skoro tak isto ako nejaký starší model s týmto kopytom. Avšak, vo veľa prípadoch musíme kopyto prispôsobiť podošve. Niektoré podošvy sú širšie, a preto musíme opatrne rozšíriť aj kopyto. Ak na nový model plánujeme použiť hrubšiu podšívku, tá zmenšuje vnútorný priestor a kopyto musí mať trocha väčší objem. Robí sa to s citom a neustálym skúšaním prototypov. Práve preto, nie všetky modely sedia rovnako, prípadne sú aj jemné odchýlky v dĺžkach. 

  Ak máme finálny prototyp, kopytá sa následne rozvedú do požadovaných veľkostí. Aby bola výroba efektívna, nestačí vyrobiť len pár kopýt. Z každého veľkostného čísla potrebujeme desiatky. Výsledná sada obsahuje približne 150 – 200 párov.

   

  Kontakt

  OBUV-ŠPECIÁL, spol. s r.o.
  Duklianska 1379/19
  085 01 Bardejov
  Slovakia

  Sme Vám k dispozícií telefonicky a na maily - Pondelok až Piatok (okrem sviatkov) od 08:00 do 16:00
  +421 905 60 60 90

  Email info@bosp.sk

  Kamenná predajňa

  OBUV-ŠPECIÁL, spol. s r.o.
  Duklianska 1379/19
  085 01 Bardejov
  Slovakia

  Pondelok až Piatok (okrem sviatkov) od 13:00 do 16:00
  +421 905 60 60 90

  Vyrobené s na Slovensku

  Tieto internetové stránky používajú k poskytovaniu služieb, personalizácií reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním týchto internetových stránok s tým vyjadrujete svoj súhlas. Ďalšie informácie