• Košík je prázdny

  ×
  Pohodlné chodenie bez dravotnách problémov | bosp.sk

  Gore-tex obuv: svetový deň proti bolesti, aj proti bolesti z topánok

  Zdieľať článok:

  Mnohých z nás trápi bolesť chodidiel z vlastných topánok, ktoré sú nám nepohodlné a po chvíli chodenia nám spôsobujú aj veľmi bolestivé otlaky alebo zošúchanie kože. Takéto problémy najčastejšie trápia ženy, ktoré nosia topánky na vysokom opätku, no môžu nastať aj pri obuvi na rovnej podrážke. Či už dámska obuv alebo pánska, vždy môžu nastať nežiadúce problémy.

  Čo môže spôsobiť nosenie nepohodlnej obuvi?

  Takisto si veľakrát kupujeme obuv len preto ako vyzerá a sme odhodlaní pretrpieť bolesť ktorú budeme mať po nosení takýchto topánok. Takáto obuv môže spôsobiť deformáciu chodidla, čo môže byť výsledkom aj plochá noha.

  Plochá noha a bolesť nôh

  Táto deformácia môže nastať ak naše zamestnanie je o celodennom státi, alebo zle prispôsobenej obuvi pre chodidlá. V Pokročilom štádiu môže dôjsť aj o zrútenie klenby, čo znamená ostrá bodavá bolesť ktorá vystreľuje až poza koleno. Aby sme sa tomuto problému vyhli, odporúčame používať do akejkoľvek obuvi vkladacie stielky. Takáto stielka prichádza do kontaktu s chodidlom ako prvá a dokáže predísť nie len problémom s plochou nohou, ale musí mať schopnosť nasať vlhkosť a odviesť ju preč od samotného chodidla. Predovšetkým odporúčame kúpu kvalitnej obuvi, ktorá nedeformuje chodidlo.


  Vkladacie stielky do topánok proti bolesti a opuchnutým nohám | bosp.sk

  Tŕpnutie nôh - správne podošvy na topánkach

  To že pociťujeme bolesť nôh nemusí znamenať len bolesť od dlhodobého chodenia alebo prečerpania. V inom prípade to môže znamenať degeneratívne zmeny, ktoré sa najčastejšie prejavujú v malých kĺboch chodidiel. Pri týchto problémoch je dôležité, aby podošva našich topánok nebola opotrebovaná, alebo nejako veľmi poškodená a mala by byť kvalitná a komfortná. Pri všetkých našich produktoch, pre každý model starostlivo vyberieme a otestujeme tú najlepšiu variantu podošvy, ktoré aplikujeme lepeným spôsobom.

  Podošvy do topánok pre väčší komfort a zmiernenie tŕpnutia nôh | bosp.sk

  Zarastanie nechtov

  Niekto to môže považovať za banalitu, avšak zarastanie nechtu je veľmi nepríjemná a bolestivá vec. Väčšinou je to spôsobené nesprávnym strihaním nechtov s kombináciou úzkou obuvou, pri ktorej začne nech zarastať a bolieť. Ak včas nezačneme tento problém riešiť, môže vám hroziť aj operácia alebo odpadnutie nechta.

  Topánky na mieru

  Počas života, či už v detstve alebo v dospelosti, sa nám veľkosť a šírka nohy mení. Preto, ak si kupujeme kvalitnejšiu obuv na dlhodobejšie používanie, mali by sme si kúpiť o pol čísla väčšie číslo. Avšak by sme si nemali kupovať obuv, ktorá je príliš široká alebo naopak príliš úzka. Úzka obuv môže spôsobiť otlaky, alebo vaše nohy ostanú opuchnuté.

  Pre komfort je GORE-TEX obuv vyrábaná starostlivo vyberanými materiálmi, ktoré udržia vaše nohy vždy suché a v komfortnom a v zdravom prostredí prostredí.

  Gore-tex topánky s najvyššou kvalitou od Slovenského výrobcu z Bardejova | bosp.sk

  Všetky naše modely musia spĺňať normy. Či normy pre  osobné použitie obuvi alebo normy pre pracovnú obuv, v oboch prípadoch musí každý model prejsť certifikačným procesom, ktorý realizujeme v akreditovaných laboratóriách. Tým je obuv navrhnutá nielen pre kvalitné používanie, ale aj pre udržiavanie vašich zdravých chodidiel a bezpečnú chôdzu.

   

  Vyrobené s na Slovensku

  Tieto internetové stránky používajú k poskytovaniu služieb, personalizácií reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním týchto internetových stránok s tým vyjadrujete svoj súhlas. Ďalšie informácie