• Currently your shopping cart is empty

  ×

  Kým sa začne výroba

  Share article:

  Aký model?

  Pred prípravou na výrobu musíme mať jasno v tom, pre koho je obuv určená a aké vlastnosti jej chceme dať. Kam bude smerovať výroba našej obuvi a čo daná obuv má priniesť závisí hlavne od našich zákazníkov. V niektorých momentoch stačí inovovať to, čo už existuje kvôli zastaranému dizajnu alebo materiálnym zmenám. Po tom, ako si určíme a vyhodnotíme požiadavky cieľových užívateľov nasleduje niekoľko stretnutí v dizajnérskom štúdiu, interný brainstorming a z toho všetkého postavíme prototyp.

  Častokrát ich je viacero, pretože skúšame rôzne kombinácie materiálov až do momentu, kým nedosiahneme výsledok, s ktorým sme všetci spokojní. Prototyp, ktorý sme zvolili hodnotíme po stránke komfortu, trvácnosti a samozrejme celkového dizajnu. Nasleduje skúška nosením, počas ktorej zistíme, či je prototyp vhodný a ohlasy sú pozitívne. Vtedy ho môžeme finálne zaradiť do výroby.

  Testovanie obuvi

  Všetky naše modely musia spĺňať normy. Či normy pre  osobné použitie obuvi alebo normy pre pracovnú obuv, v oboch prípadoch musí každý model prejsť certifikačným procesom, ktorý realizujeme v akreditovaných laboratóriách. Požiadavky noriem nájdete aj na našom webe.

  Certifikačným procesom prejde viacero prototypov v rôznych veľkostiach, ktoré odosielame na testovanie základných vlastností. Testujeme napríklad útlm energie, keďže musíme dosiahnuť splnenie normy, ktorá udáva minimálnu hodnotu, aby obuv tlmila nárazy pri chôdzi v oblasti päty. Avšak veľká časť našej tlmí energiu až pozdĺž celého chodidla. Pri pohybe na rôznych znečistených povrchoch sa môže stať, že stúpite do oleja alebo rozliateho benzínu. V tomto prípade musíme testovať odolnosť obuvi proti olejom a PHM. Tie majú schopnosť naleptať gumu a iné materiály, z ktorých sa skladá podošva. Preto musí byť obuv vyrobená z takých zmesí gumy, ktoré odolávajú agresívnemu prostrediu. 

  Testujeme aj odolnosť proti prieniku vody, antistatické vlastnosti alebo protišmykovú úpravu obuvi. Počas certifikovaného procesu testujeme aj špecifické vlastnosti obuvi pre rôznych užívateľov, ktorí ju užívajú vo svojej profesii. Testujeme napríklad obuv pre pilčíkov, ktorá chráni nohu pred porezaním, obuv pre rôzne ďalšie pracovné činnosti, ktorá obsahuje bezpečnostnú tužinku na ochranu prstov alebo planžetu chrániacu proti prepichnutiu zospodu. 

  Po testoch vydá autrizovaná osoba certifikát typu pre daný model a doloží ho skúšobným protokolom, ktorý obsahuje výsledky všetkých testov. Ak výsledky nie sú uspokojivé, tak ako vždy aj v tejto fáze prebiehajú úpravy modelu tak, aby namerané hodnoty prevyšovali požiadavky normy.

  Made with in Slovakia

  Tieto internetové stránky používajú k poskytovaniu služieb, personalizácií reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním týchto internetových stránok s tým vyjadrujete svoj súhlas. Ďalšie informácie