• Košík je prázdny

  ×
  Ako sa zbaviť zápachu z topánok?

  Ako sa zbaviť zápachu z topánok?

  Zdieľať článok:

  Ako sa zbaviť zápachu z topánok? 

  Už sa vám niekedy stalo, že ste sa dostali do nepríjemnej situácie, kvôli zápachu z topánok? Ak áno, pravdepodobne ste zanedbali starostlivosť o vaše topánky, no nezúfajte, stále to môžete napraviť.

  Prevencia je základ

  Základom nezapáchajúcich topánok je ich správny výber. GORE-TEX obuv, ktorá je vyrábaná starostlivo vyberanými materiálmi, udrží vaše chodidlá v zdravom a tiež suchom prostredí. 

  Zabúdať by ste nemali ani na výber kvalitných ponožiek, ktoré odvádzajú vlhkosť a zanechávajú vaše chodidlá suché. Na zimu vám odporúčame najmä ponožky z vlny merino, ktorá má tiež antibakteriálne účinky.

  Samozrejmosťou je pravidelná hygiena. Starajte sa o svoje chodidlá, po kúpeli si na nich naneste krém.

  Po fyzickej námahe svoje topánky neodkladajte do botníka, ale radšej ich nechajte vyvetrať.

  Zázrační pomocníci

  Deodoranty pre topánky sú vďačnými pomocníkmi. V drogériách majú široký výber rôznych značiek. Odporúčame vám ich aplikovať večer pred vašim výletom. Sprej bude lepšie pôsobiť a topánky vyschnú. Najlepším výberom bude sprej, ktorý nielen odstraňuje zápach, ale poskytuje aj antibakteriálne účinky, ktoré vám pomôžu aj pri odstránení vzniknutých baktérií.

  Odstraňovač pachov obuvi je šikovný pomocník pri zápachu chodidiel. Látky, ktoré prostriedok obsahuje, sa viažu na zápach a následne ho odstraňujú. Najväčšou výhodou je, že zápach neprekrýva, ale neutralizuje ho.

  Vložky do topánok proti poteniu a zápachu, chránia vaše chodidlá pred rôznymi druhmi plesní, kvasiniek a baktérií.

  Babské rady, ktorých sa nemusíte báť

  Babské rady, ktoré používali už naše babičky, sú účinné a navyše suroviny, ktoré potrebujete sú dostupné v každej domácnosti. Tak prečo to neskúsiť?

  Sóda bikarbóna 

  Vysypte ňou vašu topánku a nechajte pôsobiť cez noc, odstraňuje zápach aj vlhkosť z topánky.

  Citrusy

  Pomarančová a citrusová kôra vám pomôže odstrániť zápach. Stačí ak ju uložíte do vašich topánok a necháte pôsobiť. Okrem toho, že odstráni zápach, zanechá aj príjemnú citrusovú vôňu.

  Vodka

  Áno, aj vodka dokáže odstrániť zápach. Stačí ak ju nalejete do rozprašovača a postriekate ňou vaše topánky. Pred použitím ich nechajte vysušiť. Inak by to mohlo mať opačný účinok ako je dezinfekcia topánok.

  Antibakteriálne kúpele

  Proti zápachu môžete použiť epsomskú soľ, ktorú rozpustíte v horúcej vode. Máčajte si v nej chodidlá 10 až 20 minút a potom osušte. Rovnako účinná je aj kúpeľ na nohy s použitím octu. Ocot a vodu zmiešajte v pomere 1:2 a nechajte pôsobiť 10 až 20 minút.

  Vyrobené s na Slovensku

  Tieto internetové stránky používajú k poskytovaniu služieb, personalizácií reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním týchto internetových stránok s tým vyjadrujete svoj súhlas. Ďalšie informácie