• Košík je prázdny

  ×
  Ako sa pohodlne obuť na výlety

  Ako sa pohodlne obuť na výlety

  Zdieľať článok:

   

  V predchádzajúcom článku sme vám dali zopár tipov, kam sa vybrať na výlet a turistiku na Slovensku. Teraz vám dáme rady, ako sa na takéto výlety dobre pripraviť. Keďže nás čoskoro čaká zima, pripravili sme si niečo aj pre toto ročné obdobie.


  Medzi chodidlom a topánkou - o ponožkách


  Ako vieme, výber správnej obuvi je podstatná vec pre nerušenú prácu alebo príjemnú túru. Či už ide o pracovnú náplň, alebo víkendový výlet. Správna obuv nám prináša komfort do takej miery, že si neuvedomujeme čo máme na nohách. Medzi samotnou podšívkou v obuvi, ktorá je najbližšie ku chodidlu a chodidlom, sa nachádza dôležitá vrstva – ponožka. Tento, na prvý pohľad, zanedbateľný kus textilu dokáže priniesť úplný diskomfort a tým mylnú predstavu o zlom výbere obuvi. Hlavne ak máme obuv na nohách dlhú dobu, napríklad celodenná túra, alebo dlhá pracovná doba v lese. Preto by sme mali dobre zvážiť aj to akú ponožku zvoliť.

   

  Zimné a letné ponožky vhodné na trekingovú obuv | bosp.sk
   

  Je dôležité aby KAŽDÁ ponožka mala taký typ tkania a také vlákna, ktoré dokážu okamžite sať vlhkosť. To je prvá a najpodstatnejšia vec. U našich ponožiek je bavlna nahradená polyesterom, ktorý nasiaka iba veľmi malé množstvo vlhkosti, ale zároveň ju dokáže odovzdať veľmi rýchlo ďalej, teda veľmi rýchlo schne. To je základ ktorý platí pre všetky druhy vyspelých ponožiek.
  Každá značka má potom svoje špecifiká. Napríklad pri vývoji našich ponožiek sme sa sústredili na jednoduchosť, maximálne pohodlie a životnosť. Pre pohodlie naše ponožky obsahujú zóny v päte a na špičke, ktoré sú s tkané veľmi husto z extrémne odolných vláken CORDURA®. Tým sme dosiahli efekt mäkkosti a zároveň niekoľkonásobne zvýšili životnosť – odolnosť proti „predratiu“.

  Výber letných a zimných ponožiek


  LETNÉ ponožky majú základ v oblasti chodidla. Na priehlavku na vrchnej časti je úplne tenké tkanie aby bol maximálny prechod vzduchu. Ďalej v holeňovej časti je štruktúra tkania s takzvanými kanálikmi. To znamená, že kanáliky sú úplne tenké a aj pri pevnom utiahnutí topánky sa vzduch môže vymieňať okolo nohy. Pri chôdzi sa noha hýbe a máličko premiestňuje v rámci vnútorného priestoru obuvi, a to práve spôsobuje mikroprúdenie vzduchu v obuvi a práve kanálikovým systémom je podporované. Navyše na toto tkanie sú použité značkové vlákna COOLMAX®, ktoré sú práve na tento efekt výmeny vzduchu vyvíjané.
   

  Naopak, ponožky určené pre ZIMNÉ obdobie, majú túto holeňovú časť zabezpečenú tak, aby teplo zvnútra obuvi neunikalo. Kvôli udržaniu tepla je bohato použitá prírodná ovčia vlna MERINO®. Tá udržiava stabilnú teplotu a navyše eliminuje tvorbu mikroorganizmov, teda eliminuje pachy už zo svojej podstaty a na ponožku nie je potrebné aplikovať prípravky proti zápachu.

  Kvalita obuvi pre vaše pohodlie


  Výber správnych materiálov na obuv je, dá sa povedať alchýmia. Vedieť si vybrať správnu obuv spomedzi množstva na trhu tak, aby sme s ňou boli spokojní je úspech. Obuv musí spĺňať kritéria ktorých sa držíme my ako výrobcovia, ale aj zákazník podvedome alebo cielene. Z nášho výskumu sme vytypovali také kritéria, s ktorými sa stotožňujeme a snažíme sa ich napĺňať pri výrobe profesionálnej obuvi.

  Gore tex trekingová obuv s vysokou kvalitou a komfortom | bosp.sk

  Ako napríklad pohodlie v obuvi, správna mäkkosť, správna teplotná klíma, vode nepriepustnosť, váha adekvátna ku kategórii obuvi, grip na povrchu, na ktorý je model určená, stabilita, správny strih a ergonómia obuvi a správna FLEX tuhosť.


  Vodeodolnosť a manažment tepla v obuvi je jeden zo základov. Prečo sa sústredíme na vodeodolnosť našej obuvi zabezpečenou hlavne membránou GORE-TEX®. Vplyv nežiadúcej vlhkosti v obuvi môže mať vážne následky.  Ako napríklad MOKRÁ POKOŽKA a vlhko v obuvi v teplom prostredí. Pokožka je následne oslabená, veľmi citlivá aj na to najmenšie trenie a veľmi rýchlo vznikajú otlaky.

  Dúfame, že tieto rady vám prinesú lepšie pohodlie a komfort vo vašich topánkach. V nasledujúcom článku, vám poradíme ako si vybrať k ponožkám tú správnu obuv na zimu.

   

   

  Vyrobené s na Slovensku

  Tieto internetové stránky používajú k poskytovaniu služieb, personalizácií reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním týchto internetových stránok s tým vyjadrujete svoj súhlas. Ďalšie informácie